Dnia 2024-04-13 13:30 na obiekcie MEWA ARENA miał miejsce mecz FSV Mainz 05 vs 1899 Hoffenheim: 4-1

W ostatnim meczu 29. kolejki niemieckiej Bundesligi drużyna FSV Mainz 05 podejmowała u siebie 1899 Hoffenheim. Spotkanie w MEWA ARENA zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy, którzy pokonali rywali 4-1. Pomimo prowadzenia Hoffenheim po pierwszej połowie, to Mainz 05 zdominowało drugą część gry, zapewniając sobie trzy cenne punkty.

Mecz pomiędzy FSV Mainz 05 a 1899 Hoffenheim zakończył się wynikiem 4-1 na korzyść gospodarzy

W dniu 13 kwietnia 2024 roku o godzinie 13:30 na stadionie MEWA ARENA odbył się mecz pomiędzy FSV Mainz 05 a 1899 Hoffenheim. Sędzią głównym spotkania był Felix Zwayer z Niemiec.

Pierwsza połowa toczyła się w zaciętym tempie, a jedyną bramkę tego fragmentu gry zdobył P. Kadeřábek dla Hoffenheim w 19. minucie po asyście A. Kramarića, dając gościom prowadzenie 1-0 na przerwę.

Po wznowieniu gry po przerwie, FSV Mainz 05 szybko odwróciło losy meczu. Już w 47. minucie J. Burkardt wyrównał po zagraniu A. Caci. Kolejne bramki dla gospodarzy padły dzięki trafieniom P. Mwene (51'), B. Grudy (63') i K. Onisiwo (88'), ustalając ostateczny wynik meczu na 4-1 dla Mainz.

Podczas meczu żółte kartki otrzymali Grischa Prömel z Hoffenheim (39') oraz Ozan Kabak (83'). Czerwonych kartek nie odnotowano.

Atmosfera na MEWA ARENA była niesamowita, kibice wspierali swoje drużyny przez całe 90 minut. Wysoka skuteczność piłkarzy Mainz w drugiej połowie pozwoliła im zdominować ten mecz i sięgnąć po zasłużone zwycięstwo.

Następne spotkania FSV Mainz 05 to starcia z SC Freiburg, 1.FC Köln oraz FC Heidenheim, natomiast 1899 Hoffenheim zmierzy się z Borussia Monchengladbach, Vfl Bochum oraz RB Leipzig.