Bayern Munich - 1899 Hoffenheim, wynik meczu: 3-0

W ostatnim spotkaniu 17. kolejki Bundesligi, Bayern Monachium podejmował 1899 Hoffenheim na własnym stadionie, Allianz Arena. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3-0, po tym jak na przerwę schodzono z wynikiem 1-0 na korzyść Bayernu. Zawodnicy Bayernu kontrolowali grę przez większość spotkania, zdobywając bramki w drugiej połowie, zapewniając sobie kolejne cenne punkty w walce o mistrzostwo.

Bayern Munich podejmował 1899 Hoffenheim na swoim stadionie Allianz Arena w meczu kolejki 17 niemieckiej Bundesligi. Spotkanie odbyło się 12 stycznia 2024 roku o godzinie 19:30. Sędzią głównym był Benjamin Brand z Niemiec.

Bayern Munich zdominował mecz od samego początku, a już w 18. minucie J. Musiala zdobył pierwszego gola, a asystę zanotował L. Sané. Pomimo licznych ataków i okazji, do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie Bayern Munich kontynuował swoją dominację, a w 70. minucie J. Musiala ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem po asyście L. Sané. Mecz zakończył się wynikiem 3-0 dla gospodarzy po bramce zdobytej przez H. Kane w doliczonym czasie gry, z asystą L. Goretzki.

W trakcie meczu arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn, a czerwoną kartkę otrzymał Grischa Prömel z 1899 Hoffenheim. Kartkę w barwach Bayernu otrzymał Aleksandar Pavlović.

Po spotkaniu Bayern Munich będzie zmierzał z Werderem Brema, Union Berlin oraz FC Augsburg, natomiast 1899 Hoffenheim zagra z SC Freiburg, FC Heidenheim oraz VfL Wolfsburg.

Relacja z meczu

Wieczór na Allianz Arena zapowiadał się obiecująco. Wielbiciele piłki nożnej zgromadzeni na trybunach już od pierwszych minut meczu mogli poczuć niesamowitą atmosferę i ekscytację. Bayern Munich rozpoczął spotkanie z ogromnym impetem, atakując rywali z determinacją i agresją. Hoffenheim natomiast próbował bronić się i kontratakować, ale to gospodarze mieli przewagę.

Po kilku niecelnych próbach, w 18. minucie J. Musiala w końcu przełamał opór przeciwnika i strzelił pierwszego gola. Publiczność eksplodowała radością, dopingując swoich ulubieńców jeszcze głośniej. Bayern kontynuował nacisk, tworząc sytuacje podbramkowe, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa to kontynuacja widowiska, które zaprezentowały obie drużyny. Bayern Munich nadal dominował, a w 70. minucie J. Musiala ponownie pokonał bramkarza, podnosząc prowadzenie swojej drużyny. Na boisku nie brakowało emocji, a 1899 Hoffenheim starał się odpowiedzieć, ale bezskutecznie. Na koniec, H. Kane ustalił wynik meczu na 3-0, a stadion eksplodował okrzykami radości.

Mecz nie obył się bez kontrowersji, a czerwoną kartkę otrzymał Grischa Prömel, który wcześniej dostał również żółtą kartkę. Po końcowym gwizdku widoczne było ogromne zadowolenie w szeregach Bayernu, a kibice opuszczali stadion z uśmiechami na twarzach, zacierając ręce przed kolejnymi emocjami, które przyniesie kolejka Bundesligi.