Mecz 1899 Hoffenheim vs Bayer Leverkusen zakończony wynikiem 2-3

Wczoraj odbył się emocjonujący mecz w ramach 10. kolejki Bundesligi pomiędzy drużynami 1899 Hoffenheim i Bayer Leverkusen. Spotkanie odbyło się na PreZero Arena o godzinie 14:30. Mecz był bardzo zacięty, a ostateczny wynik to 2-3 na korzyść Bayer Leverkusen. Goście prowadzili już 2-0 na przerwę, ale Hoffenheim zdołał odrobić straty, doprowadzając do remisu. Ostatecznie jednak to Leverkusen wygrał, zdobywając zwycięskiego gola. Sędzią tego spotkania był Frank Willenborg z Niemiec.

Relacja z meczu 1899 Hoffenheim vs Bayer Leverkusen

W sobotnie popołudnie na PreZero Arenie w Sinsheim odbył się emocjonujący pojedynek pomiędzy zespołami 1899 Hoffenheim i Bayer Leverkusen, który zakończył się zwycięstwem gości 2-3. Mecz należał do 10. kolejki Bundesligi.

Od samego początku spotkania obie drużyny prezentowały ofensywną grę, co zaowocowało szybkim prowadzeniem Bayeru. Już w 9. minucie F. Wirtz wpisał się na listę strzelców, zdobywając bramkę po asyście V. Boniface. Na 0-2 podwyższył Álex Grimaldo w 45. minucie po podaniu J. Hofmanna. Przez pierwsze 45 minut 1899 Hoffenheim nie zdołało odpowiedzieć skutecznym atakiem, co przyczyniło się do wyniku 0-2 na przerwę.

Po wznowieniu gry gospodarze ruszyli do ataku, a ich determinacja zaowocowała dwiema bramkami. Najpierw w 56. minucie A. Stach zdobył gola, a zaledwie dwie minuty później W. Weghorst doprowadził do wyrównania. Mecz stał się jeszcze bardziej emocjonujący, gdy Álex Grimaldo w 70. minucie ustalił wynik na 2-3, ponownie wspierany przez V. Boniface.

Ostatnie fragmenty meczu były bardzo nerwowe, co zaowocowało kilkoma kartkami dla obu drużyn. W 45. minucie Wout Weghorst został ukarany żółtą kartką, a kolejne kartki otrzymali Ozan Kabak (48'), Grischa Prömel (60') oraz Lukáš Hrádecký (72') i Jonathan Tah (81') po stronie Bayeru Leverkusen.

Mecz sędziował Frank Willenborg z Niemiec, który musiał dbać o zachowanie dyscypliny na boisku. Po zakończeniu meczu kibice byli pod wrażeniem widowiska, jakie zobaczyli na stadionie.

Następne mecze dla 1899 Hoffenheim to starcia z FC Augsburg, FSV Mainz 05 oraz Borussia Monchengladbach. Z kolei Bayer Leverkusen zmierzy się z zespołami Qarabag, Union Berlin oraz Werder Bremen.