Dnia 2024-05-18 13:30 odbył się mecz między 1899 Hoffenheim oraz Bayern Munich - wynik 4-2

W starciu 34. kolejki Bundesligi, które odbyło się w sobotę na PreZero Arenie, 1899 Hoffenheim zaskoczyło piłkarski świat, pokonując Bayern Munich 4-2. Choć Bawarczycy prowadzili do przerwy 2-1, gospodarze zdołali odwrócić losy meczu w drugiej połowie, zapewniając sobie spektakularne zwycięstwo na zakończenie sezonu.

Emocjonujący mecz w PreZero Arena: 1899 Hoffenheim vs Bayern Munich

Data i godzina meczu: 2024-05-18 13:30

Liga: Bundesliga

Kolejka: 34

Miejsce rozgrywki: PreZero Arena

Sędzia Główny: Marco Fritz, Niemcy

Wynik końcowy: 4-2

Wynik do przerwy: 1-2

Relacja z przebiegu meczu

Na PreZero Arena w Sinsheim, w sobotnie popołudnie, odbył się mecz, który na długo zostanie w pamięci kibiców. 34. kolejka Bundesligi przyniosła nam starcie pomiędzy 1899 Hoffenheim a Bayern Munich. Atmosfera na stadionie była elektryzująca, a fani obu drużyn stworzyli niesamowity klimat.

Jak się okazało, mecz rozpoczął się w zawrotnym tempie. Już w 4. minucie Thomas Müller precyzyjnie dośrodkował do Mathysa Tela, który otworzył wynik spotkania strzałem nie do obrony. Bayern Munich objął prowadzenie 1-0.

Nie minęły nawet dwie minuty, a goście ponownie trafili do siatki. Alphonso Davies wykorzystał podanie od Tela i podwyższył wynik na 2-0 w 6. minucie. Kibice Bayernu byli w ekstazie, a Hoffenheim wydawało się na skraju załamania.

Jednak gospodarze błyskawicznie odpowiedzieli. W 8. minucie Andrej Kramarić zagrał do Maximiliana Beiera, który pewnym strzałem zmniejszył przewagę rywali na 1-2. Był to gol, który dał nadzieję drużynie Hoffenheim i jej kibicom.

W drugiej połowie emocje sięgnęły zenitu. Hoffenheim zaczęło odważniej atakować, a Bayern starał się kontrolować przebieg meczu. W 51. minucie Grischa Prömel został ukarany żółtą kartką za faul, a trzy minuty później podobną karę otrzymał Florian Grillitsch.

Przełomowy moment nadszedł w 68. minucie. Ihlas Bebou zagrał piłkę do Kramaricia, który skutecznie wykończył akcję, doprowadzając do wyrównania 2-2. Kibice Hoffenheim oszaleli z radości, widząc swoją drużynę wracającą do gry.

W 85. minucie Bayern został zaskoczony po raz kolejny. Tym razem Tom Bischof podał do Kramaricia, a ten nie dał szans bramkarzowi rywali, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie 3-2. To był moment pełen euforii na stadionie.

Dwa minuty później, Kramarić ponownie znalazł się w idealnej sytuacji i skompletował hat-tricka, ustalając wynik meczu na 4-2. To była prawdziwa eksplozja radości dla kibiców Hoffenheim.

W końcówce meczu doszło jeszcze do kilku incydentów. W 88. minucie Andrej Kramarić otrzymał żółtą kartkę za zbyt agresywną grę, a w 90. minucie Bryan Zaragoza z Bayernu również został ukarany żółtą kartką.

Mecz zakończył się wynikiem 4-2 dla 1899 Hoffenheim, co było wielkim sukcesem dla gospodarzy. Bayern Munich, mimo dobrego początku, nie zdołał utrzymać przewagi. Hoffenheim pokazało ogromną determinację i wolę walki, co w ostateczności przyniosło im triumf w tym emocjonującym spotkaniu.