Mecz SV Darmstadt 98 vs 1899 Hoffenheim, wynik końcowy 0-6

Emocjonujące spotkanie w ramach 33. kolejki Bundesligi miało miejsce na Merck-Stadion am Böllenfalltor, gdzie SV Darmstadt 98 podejmowało drużynę 1899 Hoffenheim. Sobotni mecz zakończył się druzgocącym zwycięstwem gości, którzy już do przerwy prowadzili aż 5:0, finalizując spotkanie wynikiem 6:0.

Relacja z przebiegu meczu piłki nożnej SV Darmstadt 98 - 1899 Hoffenheim

Na Merck-Stadion am Böllenfalltor odbył się mecz pomiędzy SV Darmstadt 98 a 1899 Hoffenheim w ramach 33. kolejki niemieckiej Bundesligi. Gospodarze stawili czoła gościom w nadziei na pozytywny rezultat, lecz losy spotkania szybko poszły nieoczekiwanym torem.

Początek meczu był szalenie dynamiczny. Już w 2. minucie meczu strzałem Ibrahima Bebou, Hoffenheim objął prowadzenie 1-0 po podaniu Florian'a Grillitsch'a. Chwilę później, w 6. minucie, M. Beier zdobył bramkę, zwiększając przewagę gości na 2-0 po asyście P. Kadeřábka. Gospodarze byli zbieleni atakiem rywali. W 22. minucie Kadeřábek podwyższył wynik na 3-0, a w 26. minucie O. Kabak zdobył czwartego gola dla Hoffenheim po podaniu A. Kramarića - wynik 4-0 dla gości.

Przed przerwą Hoffenheim nie zwalniał tempa. M. Beier ponownie wpisał się na listę strzelców w 44. minucie, ustalając wynik na korzystne dla gości 5-0 po zagraniu Ibrahima Bebou. Po przerwie dominacja gości nie miała końca. Bebou ponownie zdobył bramkę w 51. minucie, a asystę zanotował A. Kramarić, ustalając ostateczny wynik meczu na 0-6 dla Hoffenheim.

Gospodarze, mimo starań, nie zdołali znaleźć sposobu na zatrzymanie potężnego ataku rywali. Mecz zakończył się zdecydowanym triumfem 1899 Hoffenheim, pozostawiając kibiców SV Darmstadt 98 z żalem na twarzach.

Żółte kartki były rozdzielane w drugiej połowie meczu. Jannik Müller został ukarany w 53. minucie, Tim Skarke w 68. minucie, a Klaus Gjasula w 75. minucie. Po stronie gości nie odnotowano żadnych kartek w trakcie tego spotkania.

W kluczowym momencie meczu arbiter Florian Badstubner nie musiał sięgać po czerwoną kartkę ani dla gospodarzy, ani dla gości, co podkreśla czystość sportowej rywalizacji. Niestety dla drużyny SV Darmstadt 98, wynik 0-6 na korzyść 1899 Hoffenheim pozostawił wiele do życzenia.

Po tak zdecydowanej porażce SV Darmstadt 98 musi teraz skupić się na kolejnych wyzwaniach. Ich najbliższe starcia z Borussia Dortmund oraz Bayernem Monachium będą wymagały od nich dużo pracy i determinacji. Natomiast 1899 Hoffenheim, ciesząc się z pewnego zwycięstwa, czeka na kolejne wyzwania, które przyniosą im szanse na dalszy awans w tabeli Bundesligi.